Про основи
)
Про технології
Інша ланка еволюції – скрінкаст (screencast). Це проста, але іноді дуже потрібна річ. Мабуть усім хоч раз доводилось робити screenshot, тобто фото, власного екрану. Скрінкаст – це фактично безперервне фотографування вашого екрану, котре виглядає як відео ролик. А далі – більше. Ви можете добавляти звук, зображення, текст і т.д. Мабуть, це не найкращий спосіб для освоєння мови, проте дуже корисний для вивчення комп’ютерних програм. Багато пізнавальних сайтів, як наприклад http://skillopedia.ru пропонують вивчення роботи з багатьма програмами за допомогою власне скрінкасту.
Про ресурси
Проглянувши вже відомі вам та нові сайти присвячені цій тематиці, я вирішила скласти таблицю із основними показниками та власними суб’єктивними враженнями. Таких сайтів виявилось не так уже і мало, тому для зручності вирішила ввести умовний поділ на три групи: ”гігантів”, „спеціалізованих”, „ентузіастів”.
„Гіганти” – одні із найбільших мешканців Інтернет простору, переважно медіа сайти, у структурі яких є окремий розділ(и) для вивчення іноземної мови.
„Спеціалізовані” – присвячені виключно вивченню іноземної мови, методичні та професійні.
„Ентузіасти” – засновані на творчому потенціалі окремих індивідів, переважно носіїв мови, котрі намагаються уподібнитись „спеціалізованим”, але при цьому зберегти власну унікальність та новизну.
Короткий огляд подкаст (аудіо & відео) сайтів для вивчення англійської мови: download
Про Deutsch
Нещодавно мені довелось поновлювати свої знання із німецької мови і для цього вирішила використати „рецепт”, котрий сама приписую своїм студентамJ Почала шукати подкаст ресурси із вивчення німецької. Найкориснішим виявився сайт Deutsche Welle. Його можна порівняти із BBC. Основне призначення сайту - висвітлення новин, проте, як і у BBC, існує розділ присвячений вивченню іноземної мови. Загалом, є три курси, котрі дуже рекомендую: Deutsch – Warum nicht? (для початківців), Wieso nicht? (середній рівень) та Marktplatz (ділова німецька). Окрім того, є можливість слухати випуски новин у повільному, середньому та швидкому темпах. До усіх цих аудіо ресурсів наявні транскрипти та додаткові вправи. Vielen dank!
Попередню статтю про подкастинг завершувала словами про те, що про подкастинг можна говорити багато, але краще один раз послухати, або подивитись, або записати власний. Для цього я створила свій блог на blogspot.com (дядько Google люб’язно надає цю послугу). Почала із запису аудіо версій текстів, котрі давала на домашнє завдання своїм студентам. Далі захотілось чогось власного, тому по трохи почала наповнювати блог вмістом, котрий відповідав би його назві Podcasteng. Podcasting + English = podcasteng, тобто подкастинг для вивчення англійської мови (термін народився під час написання першої статті). Не можу включити цей блог до жодної із вищенаведених груп, оскільки він ще на початковій стадії. Але якщо комусь цей блог допоможе, буду лише рада.
Таким чином, кожен може вільно використовувати та власноруч створювати усі ці речі із суфіксом „каст”. Це дуже цікаво і мотивує до самовдосконалення. Та й зрештою, це не так уже й складно. Просто слід зрозуміти, що подкасти – це не самоціль, а один із сучасних та зручних засобів вивчення/викладання іноземної мови.
Немає коментарів:
Дописати коментар