вівторок, 15 лютого 2011 р.

PodcastEng 3D

Думаю, немає потреби пояснювати та рекламувати подкастинг

Тому, вирішила поділитись останніми досягненнями у цій галузі. По-перше, стаття про подакстинг у Wikipedia суттєво доповнена та розширена. Вчені одного із американських університетів зарпопонували чотирьохвекторне визначення “подкасту”. 
 
  • Подкаст — це епізодичний цифровий аудіо або відео файл.
  • Подкаст можна завантажити.
  • Подкаст — це програма, що має ведучого та тему.
  • Подкаст завантажується автоматично з допомогою програмного забезпечення.
Окрім цього, тепер у Wikipedia ви знайдете декілька статей, котрі більш широко описують явище подкастингу. Ось кілька найцікавіших з них:
 Just in case: 


Сьогодні навчальні подкасти стали повноцінною частиною інтернет простору, а їх кількість та різноманіття постійно зростає. У 2004 році була створена організація the Edublog Awards, основна мета котрої вивчати блоги і соціальні медіа у галузі освіти, та щорічно відзначати найкращі з них. 




Отож, give it up for переможців 2010 року у категорії Найкращий освітній подкаст” 

Перше місце - Portable Radio 
Подкаст особливий хоча б тим, що його записують 56-юних-подкастерів-учнів-п'ятого-класу середньої школи Оттави, Канада. Подкасти звучать цікаво - незвично чути так багато дитячих голосів :) Тематика різноманітна, переважно шкільна, в одному випуску багато інформації.

Друге місце - British Council Elementary podcasts 
Цікава серія подкастів для рівня Elementary. Хоча, на мою думку, вони придатні і для студентів трохи вищого рівня. Можна завантажити власне подкаст, трансткрипт та вправи. Новий технічний підхід. Безкоштовно. Професійно. Дуже рекомендую.
Окремо хочу відзначити на цьому ж ресурсі серію відеоподкастів “How to ...” . Це переважно однохвилинні відео, в котрих двоє молодих осіб демонструють щоденні ситуації. Ось один з них:

Третє місце — Ed Tech Crew 
Два подкастери (Darrel Branson & Tony Richards) говорять про сучасні освітні технології. Цікаві аудіо подкасти, проте вузькоспеціалізовані та достатньо довгі.
 
 
Окрім категорії освітніх подкастів, сайт edublogawards.com відзначає багато інших. Зокрема, найкращий викладацький блог 2010 року, у котрій перемогу здобув Free Technologies for Teachers 
 Сайт інформаційно наповнений, автор пише про найновіші технології, котрі можна використовувати у галузі освіти. Неймовірна статистика відвідувань, 30 000 підписувачів!

Не переможці, but good enough:
Не всім дістаються лаври, проте існує ще багато інших корисних ресурсів. Ось декілька, котрі я використовую:
 
Актуальні новини адаптовані для студентів починаючи від рівня Intermediate. Це добра практика, оскільки є нагода обговорювати поточні новини, а не застарілі. 
 

Відеоподкасти про усі звуки англійської мови. Просто та геніально для пояснення та практикування англійської вимови. РЕКОМЕНДУЮ УСІМ!!!

 3. English as a Second Language Podcast 

Професійний проект для вивчення англійської. Методично та живо. Спочатку автори презентують діалог на певну тему, а потім подається пояснення. Діалог та пояснення можна завантажити разом або окремо. Після подкасту є 5 груп робочих матеріалів: Discussion, Dialogue, Vocabulary, Expansion, Exercises. Проте існує одне “але” — ресурс платний. Наразі використовую free trial account.

Тижневі аудіо подкасти, в котрих розповідається історія 5 слів. Цікаво для філологів та допитливих студентів. Тому рекомендую цей ресурс, в першу чергу, викладачам.

Ще один ресурс пов'язаний з вимовою. Технічно програє BBC, проте теж добрий, більш складний.
The Pronunciation poem


Як бачимо, навчальний подкастинг крокує планетою, відкриваючи нові можливості для викладачів та студентів. До речі про студентів - окремо хочу наголосити на студентських подкастах, тобто подкастах складених та записаних студентами. Студенти мають нагоду послухати себе та виявити свої сильні та “менш сильні” сторони. Окрім цього, це дозволяє проявитись творчому потенціалу студента і мотивує його працювати поза заняттями. Я запланувала записати кілька подкастів разом зі студентами протягом цього семестру. Думаю, що це буде весело та корисно.
Це достатньо простий та доступний спосіб для самовираження та освіти. Для запису необхідно мікрофон (найпростіший варіант — диктофон у мобільному телефоні), комп'ютер та відповідне програмне забезпечення. Можу порекомендувати Audacity безкоштовна програма для запису та обробки звуку; проста, зручна та не вимагає професійної підготовки. А публікувати вдалий подкаст можна у блозі, соціальній мережі, тематичному сайті або спеціалізованій подкаст директорії.

Немає коментарів: